Що таке рідкі шпалери знають не всі, хоча за нетривалий час існування матеріал встиг підкорити серця багатьох споживачів. Пропонуємо розібратися, що означає поняття «шовкова штукатурка» та як з нею працювати.
Актуальність матеріалу можна пояснити асортиментом палітри кольорів, естетичністю зовнішнього вигляду, простотою нанесення. Покриття - хороша альтернатива звичним штукатурці, шпалерам, фарбі. Воно поєднує в собі найкращі властивості різних матеріалів, а в чомусь їх навіть перевершує.
Чим вирізняються шпалери? До їх плюсів відносять:
- натуральний склад (при виробництві покриттів використовуються бавовна, деревна целюлоза тощо);
- ремонтопридатність (на відновлення пошкодженої ділянки піде близько півгодини);
- маскування дефектів стін (за наявності невеликих тріщин, шпалери їх заповнять, а також візуально згладять нерівності стін);
- можливість створювати візерунки, панно (масу можна наносити на поверхні в одному кольорі або створювати кольорові малюнки, які роблять інтер'єр унікальним).
На відміну від паперових шпалер, після нанесення на стінах рідких відсутні стики. Порівняно із звичайною штукатуркою, тактильно вони приємніші. Детальна інформація про те, що таке рідкі шпалери та як ними користуватися, дозволить вам будь-яку кімнату в будинку зробити затишною.
Склад рідких шпалер
Всім знайомі шпалери, які реалізуються у вигляді рулонів – однотонні або візерунчасті паперові, акрилові, вінілові полотна. Єдина схожість із ними шовкової штукатурки - використання в обробці інтер'єрів приміщень.
З чого роблять рідкі шпалери? Матеріал представлений у продажу у вигляді розфасованої у пакети сухої суміші.
Його складовими є:
- Основний наповнювач. Це може бути штучний шовк, вибілена бавовна, одержана в результаті варіння та спеціальної обробки деревини целюлоза.
- Текстильні добавки. Вони відповідають за створення ефектного кольорового візерунка. Найчастіше виробниками використовується пряжа, шовкові волокна. Такі добавки рівномірно розподіляються структурою шпаклівки і надають їй певний тон. Це дозволяє обходитися без використання штучних барвників. Завдяки пряжі шпалери виглядають теплими, м'якими.
- В'яжуча речовина. Для поєднання всіх елементів в одну масу використовується клей КМЦ. Його основний компонент, карбоксиметилцелюлоза, безпечний для людини. Його застосовують при виробництві косметики, зубної пасти, харчових продуктів. Для запобігання розповсюдженню на поверхнях грибка, плісняви, в клей додаються фунгіцидні добавки. Завдяки своїм властивостям, він забезпечує простий ремонт шовкових рідких шпалер.
- Декоративні добавки. У рідкі шпалери входить також дрібнодисперсний глітер. Іншими добавками можуть бути вермикуліт та слюда.
Як працювати з рідкими шпалерами
Перш ніж приступити до замішування матеріалу, треба підготувати стелі, стіни. Поверхні не потребують ідеального вирівнювання. Рідкі шпалери здатні заповнити маленькі тріщини, ямки. Легка шорсткість забезпечує їм найкращу зчіпку.
Наносити покриття можна на гіпсокартон, глину, штукатурку, бетон. Після обробки ґрунтовкою, по шпалерах треба пройтися стартовою шпаклівкою і потім ще одним шаром ґрунтовки. Дерево, метал попередньо обробити емаллю ПФ-115, додавши в неї невелику кількість кварцового піску.
Як із ними працювати? Розводити шовкову штукатурку слід у великій ємності. На одну упаковку (1 кг) потрібно 4-7 л води. Необхідна кількість виробників вказують на упаковці до матеріалу (залежить від виду клею, целюлози). Розмішувати складові рекомендується вручну. У разі використання інструментів можна пошкодити волокна.
Робити заміс треба заздалегідь. Для отримання потрібної консистенції суміш повинна настоятися протягом 8-12 годин у щільно закритій тарі. Ділити упаковку на кілька разів не можна. Інакше клей, добавки можуть розподілитись нерівномірно, і ви не отримаєте потрібного результату. Замісу має вистачити на одноразове покриття всієї стіни.
Однією упаковкою рідких шпалер вистачає, щоб покрити 3-4,5 квадрати. Проводити роботи ручним або механічним способом слід за температури не нижче 10 градусів. На висихання нанесеної поверхні суміші йде 12-72 години. На тривалість впливає товщина оздоблювального шару, температура кімнаті.
Як виглядають стіни, оформлені шпалерами, дивіться на нашому сайті. Тут же ви знайдете і відео про те, як правильно наносити шовкову шпаклівку на стіни.
Що дешевше рідкі шпалери або декоративна штукатурка
Вибираючи між двома матеріалами, потрібно враховувати, що не дешевше, а що краще в конкретному випадку, плюси, мінуси покриттів, особливості експлуатації:
- Штукатурка – міцний матеріал, який практично неможливо деформувати. Завдяки вологостійкості, його можна використовувати на кухнях, санвузлах та інших приміщеннях з підвищеною вологістю. Догляд за покриттями простий - вода, ганчірка, миючий засіб. Але такий матеріал важко відреставрувати непомітно. У схильних до усадки будинках він покривається тріщинами. Нанести штукатурку ідеально гладко здатні тільки майстра. Вартість матеріалу та робіт обійдеться замовнику в круглу суму.
- Рідкі шпалери більш прості у нанесенні та видаляються без проблем. При усадці будівлі вони не дають тріщин. Пошкоджені ділянки легко відновити: зняти частину матеріалу і, розвівши його водою, закрити прогалину. Покриття має приємну фактуру та доступну ціну, дізнатися яку можна у нашому каталозі рідких шпалер. З його мінусів виділяють проблематичне використання у кімнатах із підвищеною вологістю повітря. Однак, такий недолік часто нейтралізується покриттям шаром акрилового лаку. Ідеально підходить застосування рідких шпалер у коридорах, у спальні і навіть на стелі!
Що можна додати в рідкі шпалери
Асортимент пропозицій у різному кольорі з різною текстурою дозволяє вибрати покриття під будь-який інтер'єр. Але іноді дизайнерський задум вимагає особливого підходу до вибору відтінку, текстури, блиску.
Що можна додати до матеріалу? Для надання покриттю потрібного тону потрібно додати до маси відтінок. Щоб результат виправдав очікування, шпалери та фарба мають бути однієї марки. Це може бути спеціальний розчин чи паста. Так як у пасті вміст пігментів більш концентрований, можна отримати більш насичені відтінки.
Колірна гамма розчинів, якщо порівнювати з пастами, не така багата. Але обходяться вони дешевшими і працювати з ними простіше. Такий варіант є більш прийнятним для новачків.
Для надання масі більш насиченого кольору, невелика кількість колору додається у воду і акуратно розмішується. Коли рідина набуде потрібного відтінку, в неї можна додати суху суміш.
Хочете, щоб шпалери блищали чи це потрібно для декору? Будь-які вкраплення також додаються до води перед основою. Текстильна маса з клеєм висипається в суміш в останню чергу, після чого всі складові добре вимішуються.
Тим, хто вирішив зайнятися фарбуванням самостійно, фахівці рекомендують вибирати білі шпалери. В іншому випадку результат може вийти не таким, як передбачалося.
Створюючи суміш, треба враховувати, що рідкий розчин завжди яскравіший, ніж нанесені на стіну та висохлі шпалери. Витрачати готовий матеріал потрібно за один захід, інакше покриття може набути різних відтінків.