Ласкаво просимо до інтернет магазину "Самоклейка.com.ua"
Рідкі шпалери
Рідкі шпалери - один з найцікавіших оздоблювальних матеріалів, що сьогодні набирає все більшої популярності в Україні. Доступний за ціною та зручний у застосуванні, а головне – практичний та універсальний матеріал дозволить втілити ваші фантазії та побажання щодо оформлення будь-якого приміщення. Та ще й заощадити, якщо купити рідкі шпалери недорого, замовляючи онлайн в нашому каталозі.
Що таке рідкі шпалери
Рідкі шпалери – відносно новий матеріал для фінішного покриття стін та стель. За властивостями він займає проміжну позицію між звичайними шпалерами, декоративною штукатуркою та лакофарбовим покриттям, поєднуючи основні переваги цих матеріалів. За структурою рідкі шпалери – це пластична маса на целюлозній основі. Зазвичай, до суміші, що після додавання води та нанесення, перетворюється на шпалери, входять такі компоненти:
- подрібнена целюлоза та клей у вигляді порошку;
- натуральні волокна бавовни або шовку, що необхідні для надання особливої текстури;
- фарбуючі пігменти;
- пластифікатори – для надання покриттю еластичності;
- добавки, що захищають від розмноження плісняви та грибку;
- декоративні компоненти – подрібнена слюда, перламутр, блискітки для рідких шпалер, мінеральний наповнювач.
В порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами для стін, рідкі шпалери краще маскують вади стінової поверхні. Серед інших переваг матеріалу:
- швидке та легке нанесення – у порівняні з декоративною штукатуркою;
- відсутність стиків – ви економите час та матеріал, адже позбавлені необхідності підганяти малюнок;
- можливість створення ексклюзивних панно, розпису та інших креативних вирішень у дизайні стін приміщення;
- покращення тепло- та звукоізоляції – завдяки особливостям структури матеріалу;
- відсутність осипання або розтріскування матеріалу – навіть під час усадки будівлі;
- безпека для використання – суміш не містить токсичних компонентів;
- тривалий час зберігання готової суміші;
- можливість проведення локального ремонту на невеличкій ділянці стіни.
Важливо взяти до уваги, що всі переваги матеріалу ви зможете оцінити виключно при дотриманні правил його застосування.
До недоліків матеріалу експерти відносять:
- тривалий час висихання – від двох днів до тижня;
- поглинання запахів та вологи – отже, для кухні та ванної кімнати потрібно додатково захистити стіни або стелю водостійким лаком.
Які види рідких шпалер можна купити в Україні?
Сьогодні в нашій країні все більше споживачів прагне досягти унікальності в оформленні інтер’єру, тож часто обирають рідкі шпалери, ціна яких в нашому інтернет-магазині завжди демократична, а асортимент перевищує всі сподівання. В Україні найбільш популярними є наступні різновиди:
- Шпалери на целюлозній основі – бюджетний варіант, паперова суміш з клейовим зв’язуючим компонентом, що деякою мірою поступається іншим видам рідких шпалер у довговічності, стійкості до вологи та механічних пошкоджень. Проте, навіть рідкі шпалери за найдешевшою ціною дають рівне, однорідне, екологічне дихаюче покриття у широкому спектрі відтінків.
- Рідкі шпалери на основі бавовняних волокон - завдяки шорсткій фактурі волокна, вони створюють візуально об’ємне та легке, рельєфне покриття у яскравих та пастельних тонах. Особливість таких шпалер – підвищена міцність та стійкість до впливу зовнішніх факторів, відмінні показники тепло та звукоізоляції.
- Шпалери з додаванням волокон шовку виглядають солідно та розкішно, підходять для оформлення інтер’єрів дорогих готелів, ресторанів, апартаментів у класичному стилі. Такі рідкі шпалери, ціна яких досить висока – один з найкращих варіантів для виділення акцентних зон, завдяки багатій, розкішній текстурі, яка змінює свій вигляд у різному освітленні.
- Незвичайні за складом рідкі шпалери на деревно-волоконній основі, з додаванням мінеральної крихти – для створення нестандартного преміального покриття з палітрою благородних відтінків.
Для яких приміщень використовують рідкі шпалери?
Різноманітність видів та простота у формуванні фінішного покриття для стель та стін, а також неймовірний естетичний ефект порівняно зі звичайними видами шпалер, дозволяє використовувати рідкі шпалери у будь-яких приміщеннях – вітальнях, спальнях та дитячих кімнатах, коридорах та навіть на балконах, на яких відсутнє опалення. Проте, для кожного типу приміщення існують свої нюанси вибору та застосування рідких шпалер.
Рідкі шпалери в коридорі
Одне з найважливіших правил під час оформлення інтер’єру коридору – утворення гармонійного поєднання з оздобленням інших приміщень помешкання. Оскільки в коридорах часто бракує освітлення, для них рекомендують обирати рідкі шпалери у світлих, нейтральних відтінках.
Але як захисти стіни від можливого потрапляння бруду та вологи? Вихід є! Якщо такі стіни вкрити водостійким шаром захисного лаку, їх можна підтримувати в ідеальному стані досить просто: протерти вологою ганчіркою та мити.
Рідкі шпалери в спальні
Спальня – місце, де рідкі шпалери, завдяки пастельній гамі кольорів, здатні створити атмосферу спокою, гармонії та затишку. Екологічно безпечний матеріал не шкодить здоров’ю, та завдяки своїй волокнистій структурі, добре поглинає звукові коливання, створюючи приємну для сприйняття акустику.
Завдяки розмаїттю кольорів досягається можливість комбінувати декілька відтінків, виділяти акцентну зону та додати більше рівноваги пропорціям приміщення. Найчастіше акцентну зону розміщують у головах ліжка. В спальні цілком доречно виглядають практично всі види матеріалу, від демократичних видів, на целюлозній основі, до вишуканих шовкових рідких шпалер.
Рідкі шпалери на кухні
Попри застереження експертів, досить багато споживачів наважуються використовувати рідкі шпалери на кухні. Цей матеріал дійсно здатний поглинати вологу. Отже, не варто оздоблювати ними робочу зону – стіни поруч з робочою зоною. Проте, якщо стіну з такими шпалерами покрити акриловим лаком, ви можете бути спокійні за таке стінове покриття. Відзначимо, що для кухні відмінно підходить не лише пастельна гама, але й яскраві, насичені барви.
Нанесення рідких шпалер не надто складне, якщо дотримуватися певного алгоритму. Експерти рекомендують:
- Видалити старе покриття стіни або стелі, зачистити стіну;
- Заштукатурити великі щілини.
- За наявності металевих елементів – пофарбувати їх для захисту від корозії.
- Поґрунтувати стіни та вкрити водоемульсійною фарбою або густою шпаклівкою.
- Суміш для рідких шпалер наносять за допомогою невеликого шпателя та рівномірно розтирають по поверхні стіни.
Товщина шару такої суміші має бути приблизно 2 - 3 мм. Аби не помилитися, краще детально ознайомитись з інструкцією. Розрівнюють суміш рухами невеликої амплітуди, направленими в різні боки, аби досягти більш рівномірного розподілення волокон. Після завершення роботи рекомендують пройтись по стіні вологою малярною теркою, аби зрівняти все нерівності.
Процес може здаватися складним, але обов’язково принесе вам справжнє задоволення від отриманого результату. Аби не стикнутися випадково з нестачею матеріалу, краще замовляти рідкі обої з невеличким запасом. Він в будь-якому випадку не буде зайвим, адже будь-які пошкодження або плями можна видалити та просто нанести свіжу суміш того ж відтінку.
В нашому інтернет-магазині завжди відмінний вибір продукції від перевірених виробників. Тут ви можете купити рідкі шпалери дешево, з доставкою в усі регіони України.